Thursday, June 16, 2011

patterns & colours


What I love about India (one of many things of course) is how they can combine many colours, patterns, textures. The result is stunning. Look at this celling in very small eatery at the beach! It looks like being made by a hand of very talented stylist! I suppose it's a great & quite cheap idea how we can transfor our houses, what you think? / Jedną z wielu rzeczy, które uwielbiam w Indiach jest niesamowita zdolność do łączenia kolorów i wzorów. Wszystko jest bardzo kolorowe ale wysmakowane. Nie ma tej wszechobecnej u nas szarej nudy ani w sposobie ubierania, ani ozdabiania domów i przestrzeni. Zobaczcie ten sufit, w małej knajpce (zrobionej z jakiejś dykty i liści bananowca) na jednej z hinduskich plaż. Wygląda jak spod ręki bardzo zdolnego stylisty, nie sądzicie? Wracam tam, już chcę tam być!!!
In that place I met this wonderful, sweet little dog. I show you this pic not only because she's so pretty but also because I'm thinking, seeing and drawing dogs all the time! Why – I'm working on great book about dogs right now :-D Have a great day! Spotkałam tego małego, ślicznego pieska właśnie w tej knajpce. Pokazuję go nie tylko z powodu niewątpliwego uroku i malowniczej pozy, ale także dlatego, że teraz wszystkie moje myśli i działania krążą wokół psów. Dlaczego? Robię właśnie rysunki do pięknej książeczki o pieskach, ludziach i przyjaźni.
---------------------------------------------------
Bless Home on My Clutter, new great book by Axel Vervoordt Wabi Inspirations, you can see and read more here 
beautiful and inspiring place: Le Dans La

6 comments:

 1. Indie niestety znam tylko z książek, filmów i relacji mniej lub bardziej znajomych mi osób jestem bardzo ciekawa Twojej relacji. A na razie nie pozostaje mi nic innego jak życzyć szybkiego powrotu do Indii i udanej podróży.

  ReplyDelete
 2. Na wakacjach kolorowo i intensywnie...ale w domku to jednak najfajniejszy jest biały ;-D
  miłej psiej pracy!
  pozdrawiam

  ReplyDelete
 3. Kolorowe Indie. To prawda, że tam kolory widzimy na nowo. Ale mam wrażenie, że nie da się ich przenieść do Europy, tzn. nie da się przenieść tej intensywności i zestawów. One tu po prostu inaczej wyglądają...

  ReplyDelete
 4. Sweet all of it.

  Spending an afternoon break with a big cup of green tea here with you. Pleased to meet you.

  Cloudy summer greetings from Finland.

  ReplyDelete
 5. Thank you Anna Emilia soooo much:-)))))

  ReplyDelete
 6. Beautiful post about India. Indian mix&match is grat and staylish.

  ReplyDelete