Wednesday, July 13, 2011

photo diary......it could be like 100 years ago... love it, life was better then I suppose :-)
Place like this >>>>> here
---------------------------------------------------

15 comments:

 1. It could be almost Fridas house...just beautiful.

  ReplyDelete
 2. Super ten folklor:-) mam prawie identyczna makatke, biało - niebieska, tylko jest napisane "Kiedy żona gotuje, mężowi obiad smakuje" :-)

  ReplyDelete
 3. Cudowne zdjecia...ahhh, alez historia powialo...

  pieknie!

  ReplyDelete
 4. uwielbiam skanseny:) w sztokholmie jest zdaje się pierwszy taki, od którego w ogóle ta nazwa pochodzi:) to było moje ulubione miejsce na letnie i również zimowe wycieczki:)
  a najbliższy mam w dziekanowicach i też uwielbiam go odwiedzać:)

  A.

  ReplyDelete
 5. Witam. Mam pytanie : czy wnętrza Waszego pięknego domu były w numerze sierpień/wrzesień Werandy ? Czy też we wcześniejszym ? Pozdrawiam

  ReplyDelete
 6. Tak, tak to byliśmy my, jesteś czujna jak ważka :-)

  ReplyDelete
 7. Pięęęękny, ciepły, magiczny dom.I piękne kociaki! O Twoim talencie nie wspomnę, bo to oczywista sprawa. Mnie ciągnie z jednej strony do klimatów starej, wiejskiej chaty, z drugiej uwielbiam minimalizm,surowość, prostotę skandynawską.Czyli chyba Wasze klimaty.:-)Ale teraz meritum sprawy. Czy cegła na ścianach to płytki ceglane czy cegła ? Czy zamiast fugi dodaliście zwykłą zaprawę cementową czy to jest jednak fuga ( jaki kolor jeśli tak ? ).Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź, bo myślę o cegle starej,poniemieckiej ( płytki), ale fugi jakoś mi nie podchodzą, zbyt to uładzone jakieś. Biała fuga nieładna, bardzo ciemna tez nie...Wolałabym naturalny wygląd starego muru jak u Was, tylko nie wiem co z tymi fugami... Błagam o krótką poradę... POZDRAWIAM

  ReplyDelete
 8. dzięki bardzo!
  Cegła to po prostu zwykła cegła. bo nasz dom jest w systemie "bliźniak" więc ściana kominowa pomiędzy domami musiała być ceglana. Fuga też zwykła budowlana, po prostu panowie wybudowali jakąś tam zaprawę zrobili i myśleli, że to zakryte będzie :-) ale nam się podoba taki naturalny wygląd. Nie lubię takich nakładek klinkierowych i uładzonych niby murów, jakoś mi to nie podchodzi. A na górze pomalowaliśmy ten mur po prostu zwykłą farbą akrylową. Powodzenia z Twoją ścianą!

  ReplyDelete
 9. What an incredible place. Truly amazing!


  Camila Faria

  ReplyDelete
 10. Znalazłam dzisiaj kolejną osobę która uwielbia Twój domek - na pewnym ładnym blogu ;-) bodie and fou, ale pewnie o tym Kavka wie.
  Super!

  ReplyDelete
 11. I love this blue ... and thanks for the visit

  ReplyDelete